Kauçuk Kaplama

Kauçuk hamurunun kükürtle birlikte etkileşime girmesi ile kauçuk kaplama ortaya çıkar. Ayrıca içine bazı dolgu maddeleri ve renk alması için pigmentler katılır. Dolgu maddeleri kauçuğa yumuşaklık sağlar. Kauçuk miktarı bu malzemeler ile bir araya geldiğinde %35 oranının altında olmamalıdır.

Kauçuk kaplama, kendi içerisinde 2 gruba ayrılır. İlk grup homojen kaplamalardır. İkinci grup ise, birkaç tabakanın bir araya gelmesi ile oluşur. Hafif bir sirkülasyona uygun olan kauçuk kaplama, estetik bir görüntü elde edilmek istenen yerlerde de kullanılır. Ayrıca dayanıklı bir madde olan kauçuk, yüzey ve döşemelerde sık sık kullanılır.

Oldukça dirençli ve kolay eskimeyen bir malzemeden yapılır. Kimyasal maddelere de dayanıklı olan kauçuk kaplamalar, suya da dayanır. Yürüme alanları için güven ortamı oluşturur. Yürürken ses çıkarmaz bir yapı elde etmenizi sağlar. Hiçbir şekilde mikrop barındırmaz.

Elektrik direncine de sahip olan kauçuk, ses yalıtımını çok güzel sağlamaktadır. Kauçuk, rulo ve düz şekilde üretilerek, satışı da bu şekilde sağlanır. Desenleri genellikle kare ve yuvarlak şekillerde olmaktadır.

Kauçuk kaplama örneğine daha çok parklarda rastlanır. Güzel görünüşünün yanında elastik olması da kullanım açısından tercih sebebidir. İstenilen rengin elde edilmesi için kauçukta, bazı lifler ve pigmentler kullanılmaktadır.

Kauçuk Silindir Kaplama

Bünyemizde geliştirdiğimiz formülasyonlar ile en zor şartlarda çalışmaya uygun kauçuk kaplamalar yapılmaktadır.

Kauçuk Silindir Kaplama

Kauçuk Kaplama Çeşitlerimiz

 1. Tabii Kauçuk
 2. Hypalon
 3. Nitril
 4. Neopren
 5. Ebonit
 6. Stonite
 7. EPDM
 8. Silikon

  Karışımlarımızda; yüksek sıcaklık, kimyasal direnç, mekanik mukavemet,yüksek baskı ve kuvvet antistatik özelliklerin yanısıra müşteri isteklerine göre formüller geliştirilmektedir.

Sertlik Aralıklarımız


Sertlik aralığı
25-100 SHA, (0-100 pj. )
(45 ShD - 85 ShD)
 

 

 

Kauçuk Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Darbeye dayanıklı olan kauçuk, sakatlık riskini en aza indirmektedir. Bu yüzden daha çok çocukların ve yaşlıların olduğu alanlarda sık sık kullanılır. Okul bahçeleri, parklar, anasınıfları ve huzur evlerinde sık sık karşılaşılır. Özellikle karo çeşidi ile bu alanlarda karşılaşılır. Renkli ve estetik oluşu tercih edilmesinin bir diğer sebebidir. Çocukların olduğu alanlar dışında

Kauçuk Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Spor salonlarında oldukça fazla kullanılır. Çünkü jimnastik hareketleri bu sayede daha rahat yapılabilir. Kişiler, düşme anında darbeden etkilenmez.

Zor hava koşullarına uyum sağlayan yapısı sayesinde hayvan barınaklarında da kauçuk kaplama tercih edilir.

Kolay ve rahat bir yürüme hissi veren kauçuk, yürüyüş alanlarında da sık sık karşımıza çıkar.

Ses yalıtımını çok iyi sağladığı için poligonlarda kullanılır. Bunun yanında site içinde bulunan basket ve futbol sahalarında, etrafı rahatsız etmemek amacı ile kullanılır.

Trafik için uygulanan eğitim alanlarında ve garajlarda da kullanıma oldukça uygundur.

Kauçuk Kaplama Türleri

Kullanım alanına ve ihtiyaca göre belirlenen kauçuk kaplama çeşitleri istenilen alana uygulanabilmektedir. 7 ayrı kategoride karşımıza çıkan kauçuk kaplamanın, kullanım alanına göre malzemesi de değişmektedir.

 • Olimpik kauçuk kaplama,
 • Karo kauçuk kaplama,
 • Puzzle kauçuk kaplama,
 • Rulo kauçuk kaplama,
 • Parke kauçuk kaplama,
 • Hayvan yatakları için kauçuk,
 • Anında ve yerinde dökme kauçuk kaplama,

Bu kauçuk kaplama çeşitleri ihtiyaca göre şekillenir ve uygulama yapılır. Dayanıklılık yapısına göre, uygun alanlar için belirlenir. Bütün kauçuk çeşitleri için farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Tüm kauçuk kaplamaları için; montajı kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Oldukça dayanıklıdır. Uzun ömürlü olan bu madde, bu yüzden her zaman tercih sebebi olmaktadır. Hava koşullarına dayanıklı oluşu açık havalarda kullanıma uygundur.

Çevreye zarar vermez. İnsan sağlığına zarar vermeden dış alan kullanımına uygundur. Özellikle peyzaj uygulama alanlarında estetik görünümü için tercih edilir. Kauçuk kaplama her alan için; uygun fiyat, renk ve çeşide sahip bir malzemedir.

Profesyonel Kadro

Polikav Poliüretan

Güvenilirlik

Polikav Poliüretans