Poliüretan Kaplama

Beton ve çelik yüzeylere uygulanabilen bir kaplamadır. Bu kaplama oldukça kolay temizlenir ve sararma yapmaz. Kısaca PU olarak geçer. Aşınmalara karşı direnci çok yüksek olduğu için sağlam bir koruma sağlar. İnşaat ve sanayi gibi sektörlerde sıkça kullanılır. Dayanıklı bir madde olması sebebi ile son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Poliüretan kaplama bir karbon çeşidi olarak da anılır.

Yalıtım için de kullanılan bu madde, ısı kaybına neden olmaz. Isıyı tutan özelliği sayesinde, tekrar soğuması çok uzun zaman alır. Bundan dolayı kış mevsiminin zorlu geçtiği alanlarda sıkça kullanılır. Aynı zamanda poliüretan kaplama kayma yapmaz. Bu nedenle aşınmaya karşı direnç gösterir. Ayrıca esnek bir madde olması da dayanıklılığını arttırır. Hazır bir şekilde yere serilebilir, püskürtme şekliyle de kaplama yapılabilir.

Poliüretan, bir çeşit karmaşık yapıdaki süngerler sınıfına girer. Esnek ve sert halde bulunabilir. Esnek hali daha çok evlerde kullanılan eşyalarda yer alır. Sert hali ise sert yüzey kaplaması gerektiren alanlarda kullanılır. Örneğin; arabalardaki direksiyon, sert poliüretan kaplaması için iyi bir örnektir.

Profesyonel Kadro

Polikav Poliüretan

Güvenilirlik

Polikav Poliüretans